...
Strona Główna » Obrażenia » Odszkodowanie w UK za złamany obojczyk
odszkodowanie w uk za złamany obojczyk
Odszkodowanie w UK za złamany obojczyk

Odszkodowanie w UK za złamany obojczyk

Odszkodowanie w UK za złamany obojczyk. Czy złamanie miało miejsce w wypadku drogowym, w miejscu pracy, w miejscu publicznym? Może przysługiwać Ci odszkodowanie

Spis treści

Złamany obojczyk może być spowodowany różnymi rzeczami. Co więcej, uraz tego rodzaju może poważnie ograniczyć rzeczy, które możesz robić podczas rekonwalescencji. Niezależnie od tego, czy złamanie obojczyka miało miejsce w wypadku drogowym, wypadku w miejscu pracy czy wypadku w miejscu publicznym, może Ci się przysługiwać odszkodowanie w UK za doznane cierpienie, o ile wynika ono z niedochowania należytej staranności.

Roszczenia o odszkodowanie za złamany obojczyk w Wielkiej Brytanii

Proces składania roszczenia z tytułu obrażeń ciała może być zniechęcający. Jednak ten artykuł został napisany w celu uproszczenia kroków, które należy wykonać. Jeśli podczas lektury masz pytania, skontaktuj się z nami. Jesteśmy gotowi i czekamy, aby rozwiązać Twoje problemy i zapytania.

Jeśli zostanie uznane, że możesz mieć uzasadnione roszczenie, możesz zostać powiązany z prawnikiem zajmującym się obrażeniami ciała. Mogą oferować reprezentację na zasadzie No Win No Fee. Jeśli ta metoda składania wniosku o odszkodowanie w UK za złamany obojczyk przemawia do Ciebie, czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Czym jest złamany obojczyk?

Złamany obojczyk może być również określany jako złamany bark. W ludzkim ciele są dwa obojczyki, które mogą pękać niezależnie od siebie. Mogą również złamać się z innymi częściami barku, takimi jak łopatka (łopatka). Złamania obojczyka mogą wystąpić w wyniku kolizji o dużej sile uderzenia, takich jak wypadki drogowe, a nawet sporty kontaktowe, takie jak rugby.

Ktoś może złamać obojczyk po upadku. Nawet jeśli obojczyk nie jest głównym miejscem uderzenia w ziemię, jego interakcja z ramieniem może również spowodować złamanie obojczyka, gdy osoba próbuje zamortyzować upadek wyciągniętą ręką.

Według NHS 30% osób w wieku powyżej 60 lat doświadczy upadku przynajmniej raz w roku. Ten odsetek wzrasta do ponad 50%, jeśli mówimy o osobach w wieku powyżej 80 lat. Starsze osoby z osteoporozą (stan, który osłabia kości) mogą być bardziej narażone na złamania po upadku.

Chociaż wszystkie te upadki mogą nie skutkować złamaniem obojczyka, wiek osoby, która upadła, może zwiększyć to prawdopodobieństwo. Ogólnie rzecz biorąc, tylko około 5% upadków kończy się złamaniem i hospitalizacją. Jednak ciężkość złamania może drastycznie wpłynąć na czas powrotu do zdrowia i jakość życia danej osoby.

Jakie są części obojczyka?

Obojczyk to 1 z 2 kości tworzących „obręcz barkową”. To jest to, co przywiązuje ramię do ciała po obu stronach. Druga kość to łopatka lub łopatka. Jednym z celów samego obojczyka jest ochrona leżących pod nim nerwów i naczyń krwionośnych. Tak więc złamanie obojczyka może również spowodować głębsze uszkodzenie.

Obojczyki są stosunkowo długie. Z tego powodu można czasem nieoficjalnie powiedzieć, że składają się z trzech trzecich; koniec przyśrodkowy, koniec boczny i trzon. Każda z tych części obojczyka może ulec uszkodzeniu.

Przyczyny i czynniki ryzyka prowadzące do złamań obojczyka

Poślizgnięcia, potknięcia i upadki

Poślizgnięcia, potknięcia i upadki mogą spowodować złamanie obojczyka podczas lądowania. Bezpośrednie uderzenie w ramię i bark podczas uderzania o ziemię może prowadzić do złamań obojczyka.

Jeśli miało to miejsce w miejscu pracy z powodu niebezpiecznych warunków, możesz złożyć skargę przeciwko swojemu pracodawcy z powodu naruszenia Ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy itp. z 1974 r.

Ustawa ta mówi, że muszą oni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić swoje zdrowie i bezpieczeństwo w pracy. Na przykład, jeśli nie otrzymałeś butów ochronnych, mimo że potrzebowałeś ich do bezpiecznego wykonywania swojej roli, w wyniku czego poślizgnąłeś się i doznałeś kontuzji, możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Miejsca publiczne

Jeśli potkniesz się w miejscu publicznym, możesz ubiegać się o odszkodowanie, jeśli możesz wykazać, że osoba zarządzająca przestrzenią naruszyła obowiązek opieki, jaki ma wobec ciebie. Obowiązek ten jest określony w ustawie o odpowiedzialności okupantów z 1974 r.

Na przykład, jeśli poślizgniesz się na mokrej podłodze w centrum handlowym, właściciel budynku mógł naruszyć swój obowiązek opieki, jeśli nie wyczyścił lub nie oznakował budynku w rozsądnym terminie. W takim przypadku możesz ubiegać się o odszkodowanie za obrażenia.

Wypadki drogowe

Złamana kość może również powstać w wypadku drogowym. Ze względu na kąt nachylenia pasa bezpieczeństwa w standardowym samochodzie, siła działająca na obojczyk podczas zderzenia z innym pojazdem może spowodować jego pęknięcie.

Jeśli wypadek został spowodowany przez czyjeś zaniedbanie, możesz złożyć roszczenie przeciwko kierowcy, którego wina była. Na przykład mogły uderzyć w tył samochodu po tym, jak nie zachowały bezpiecznej odległości hamowania. Kierowca będący stroną trzecią zostałby uznany za winnego nieprzestrzegania obowiązku zachowania ostrożności określonego w kodeksie drogowym.

Zastrzeżenie:

Prezentowane powyżej treści mają za zadanie szerzenie ogólnej wiedzy na temat odszkodowań w UK i nie zastępują profesjonalnej opinii prawniczej, lekarskiej. Zawsze w przypadku problemów prawnych, zdrowotnych powypadkowych skontaktuj się odpowiednio z prawnikiem, lekarzem.

Pokrewne wpisy:

Kontakt

© odszkodowaniewuk.com – all rights reserved

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.