...
Strona Główna » Obrażenia » Zespół stresu pourazowego PTSD
Odszkodowanie w UK zespół stresu pourazowego

Zespół stresu pourazowego PTSD

Odszkodowanie w UK za zespół stresu pourazowego PTSD zaburzenie lękowe, które może wystąpić po przerażających, stresujących niepokojących incydentach wypadkach

Spis treści

Słuchaj zamiast czytać

Odtwórz film na temat ptsd praca uk

Zespół stresu pourazowego inaczej – PTSD, to zaburzenie lękowe, które może wystąpić po przerażających, stresujących lub niepokojących incydentach i wypadkach. Co ważne, jeśli zdiagnozowano u Ciebie zespół stresu pourazowego i powstał on bez Twojej winy, możesz ubiegać się o odszkodowanie w UK za zespół stresu pourazowego.

W tym przewodniku dotyczącym procesu ubiegania się o odszkodowanie za PTSD przyjrzymy się, kiedy można ubiegać się o odszkodowanie i o jaką kwotę odszkodowania za PTSD można się ubiegać.

Objawy zespołu stresu pourazowego

Odszkodowanie w UK zespół stresu pourazowego

Zespół stresu pourazowego może wpływać na ludzi na wiele różnych sposobów. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i inne formy leczenia mogą pomóc niektórym osobom cierpiącym na PTSD, ale nie we wszystkich przypadkach. Co ważne, chociaż wiele objawów ma charakter psychologiczny, czasami mogą wystąpić również fizyczne objawy PTSD.

 

Niektóre z najczęstszych objawów PTSD i powiązanych problemów obejmują:

 

 • Niepokojące wspomnienia traumatycznego wydarzenia/wydarzeń.
 • Niepokojące retrospekcje.
 • Częste koszmary.
 • Emocjonalna niestabilność.
 • Drażliwość.
 • Wysoki poziom stresu i niepokoju.
 • Niezdolność do koncentracji.
 • Drętwienie.
 • Efekty fizyczne, takie jak drżenie, nudności, mdłości, zawroty głowy i niejasne bóle.

 

Życie wielu osób, które złożyły wniosek o odszkodowanie za zespół stresu pourazowego, zostało całkowicie zakłócone przez ten stan i myśl o prawnikach i działaniach prawnych może być dla nich przytłaczająca.

Jednak doświadczeni prawnicy ds. szkód osobowych sprawią, że cały proces będzie tak prosty i bezpośredni, jak to tylko możliwe, a w większości przypadków wszystko można po prostu przeprowadzić przez telefon i e-mail.

Czy kwalifikuję się do ubiegania się o odszkodowanie w UK za zespół stresu pourazowego?

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała stosują zestaw kryteriów, aby zdecydować, czy wnieść roszczenie o odszkodowanie za zespół stresu pourazowego. Dlatego zanim wyrażą zgodę na reprezentowanie Cię, sprawdzą, czy:

 • Pozwany miał wobec ciebie prawny obowiązek opieki; i czy
 • Jego zaniedbanie doprowadziło do wypadku; i czy
 • W wyniku wypadku zdiagnozowano u Ciebie zespół stresu pourazowego.

 

Nie musisz się zbytnio martwić udowodnieniem, że należy Ci się obowiązek opieki, ponieważ prawnik sprawdzi to za Ciebie.

Zasadniczo jednak masz zwykle obowiązek opieki podczas pracy, prowadzenia pojazdu, w miejscu publicznym lub na terenie firmy.

Możesz jednak zwiększyć szanse na pomyślne złożenie wniosku o odszkodowanie za zespół stresu pourazowego, przedstawiając dowody na to, jak doszło do wypadku. Jest to coś, co wyjaśnimy bardziej szczegółowo później.

ptsd praca uk
Image by Freepik

Częste wypadki prowadzące do zespołu stresu pourazowego

Zespół stresu pourazowego jest zwykle spowodowany jakąś formą traumatycznego wydarzenia. Co ważne, wyzwalacze PTSD są różne dla każdej osoby, co oznacza, że niektóre osoby nie są dotknięte poważnymi wypadkami w taki sam sposób, jak inne.

 

Niektóre przykłady wypadków i incydentów, które mogą prowadzić do roszczenia z tytułu PTSD, obejmują:

 

 • PTSD z poważnych wypadków samochodowych.
 • Bycie ofiarą fizycznego znęcania się lub przemocy.
 • Bycie napastowanym lub wykorzystywanym seksualnie.
 • Bycie napadniętym lub okradzionym.
 • Bycie świadkiem strasznej lub gwałtownej śmierci.
 • Upadek z wysokości.
 • Uwięzienie w windzie.
 • Włamania.

 

Zasadniczo każdy scenariusz, który został spowodowany przez czyjeś zaniedbanie i może być powiązany z objawami PTSD, może pozwolić ci ubiegać się o odszkodowanie.

Roszczenia związane z zespołem stresu pourazowego związanego z pracą

Kiedy jesteś w pracy, Twój pracodawca musi starać się chronić Twoje dobre samopoczucie zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy z 1974 r.

Chociaż oznacza to zapobieganie wypadkom w miejscu pracy, oznacza to, że Twój pracodawca powinien starać się upewnić, że czujesz się dobrze po traumatycznym zdarzeniu w pracy.

Niektóre z najczęstszych ról, które mogą prowadzić do roszczeń związanych z PTSD związanych z pracą, obejmują:

 • Personel wojskowy.
 • Pracownicy służb ratowniczych.
 • Funkcjonariusze więzienni.
 • Personel medyczny – zwłaszcza pracujący na oddziałach ratunkowych.

Jeśli cierpisz na zespół stresu pourazowego, który jest związany z Twoją pracą, możesz mieć podstawy do ubiegania się o odszkodowanie od swojego pracodawcy. Skontaktuj się ze specjalistą, który wspólnie z Tobą przejrzy dostępne opcje.

O jaką kwotę odszkodowania w UK za zespół stresu pourazowego mogę się ubiegać?

Jeśli wygrasz roszczenie z tytułu PTSD, możesz otrzymać odszkodowanie za doznane cierpienie, a także wszelkie skutki finansowe. W zależności od wpływu, jaki zespół stresu pourazowego wywarł na Twoje życie, możesz otrzymać odszkodowanie za:

Wszelkie obrażenia fizyczne spowodowane początkowym wypadkiem.

 • Szkody psychiczne, w tym depresja i dystres.
 • Wpływ, jaki zespół stresu pourazowego wywarł na Twoje życie rodzinne, aktywność społeczną i hobby.
 • Dochód utracony podczas choroby.
 • Przyszła utrata zarobków, jeśli zespół stresu pourazowego uniemożliwi Ci pracę na dłuższą metę.
 • Koszty podróży.
 • Koszty leczenia.
 • Koszt opiekuna (może to obejmować członka rodziny lub przyjaciela).

Jesteśmy głęboko przekonani, że właściwa wycena roszczenia z tytułu PTSD jest ważna, ponieważ każde otrzymane odszkodowanie ma na celu pomóc Ci w jak największym stopniu stanąć na nogi. Dlatego sugerujemy, aby najlepiej zasięgnąć porady prawnika.

Kwoty odszkodowania w UK za zespół stresu pourazowego

Wytyczne dotyczące wypłat odszkodowań za PTSD (zalecane przez Kolegium Sądowe) zostały określone na podstawie poprzednich spraw dotyczących urazów psychicznych spowodowanych groźbą śmierci, nadużyć seksualnych i poważnych obrażeń.

Ponieważ każde roszczenie z tytułu PTSD jest wyjątkowe, a objawy mogą się różnić w zależności od osoby pod względem nasilenia lub rodzaju, podobnie kwota odszkodowania, które faktycznie otrzymujesz.

 1. Mniej poważny zespół stresu pourazowego, w przypadku którego następuje praktycznie całkowite wyleczenie w ciągu jednego lub dwóch lat, chociaż drobne objawy mogą nadal występować, od 3 950 GBP do 8 180 GBP odszkodowania za PTSD.
 2. Umiarkowany zespół stresu pourazowego, w przypadku którego nie doszło jeszcze do pełnego wyzdrowienia, ale objawy nie powodują znacznej niepełnosprawności, odszkodowanie w wysokości od 8 180 GBP do 23 150 GBP.
 3. Umiarkowanie ciężki zespół stresu pourazowego, w przypadku którego nadal istnieje prawdopodobieństwo znacznej niepełnosprawności w przyszłości, od 23 150 GBP do 59 860 GBP.
 4. Ciężki zespół stresu pourazowego z trwałymi skutkami źle wpływającymi na wszystkie aspekty życia danej osoby, od 59 860 GBP do 100 670 GBP.

 

W ramach każdego roszczenia dotyczącego obrażeń ciała zostaniesz poproszony o przeprowadzenie niezależnej oceny medycznej w celu określenia stopnia cierpienia.

W przypadku roszczeń związanych z zespołem stresu pourazowego może to oznaczać wizytę u lekarza lub psychiatry. Spotkanie zazwyczaj odbywa się lokalnie.

Specjalista zapozna się z twoją dokumentacją medyczną i spróbuje zrozumieć, jak cierpisz, omawiając wszystko z tobą. Ich raport pomoże Twojemu prawnikowi zdecydować, do jakiego odszkodowania za PTSD możesz być uprawniony.

Limit czasu zgłoszenia zespołu stresu pourazowego PTSD

Istnieje 3-letni termin dla roszczeń z tytułu obrażeń ciała, który zazwyczaj rozpoczyna się w dniu wypadku. Ponieważ jednak zespół stresu pourazowego może nie ujawnić się natychmiast i może zająć tygodnie, miesiące, a nawet lata, okres przedawnienia rozpoczyna się w momencie zdiagnozowania stanu.

Jeśli składasz wniosek w imieniu dziecka lub osoby, która nie ma zdolności umysłowych do samodzielnego składania wniosków, termin w ogóle nie będzie miał zastosowania.

Jedyny przypadek, w którym 3 lata miałyby zastosowanie w tych scenariuszach, to sytuacja, w której dziecko osiągnie wiek 18 lat i nie zgłoszono żadnego roszczenia lub dana osoba odzyska zdolność umysłową.

Składanie wniosku o PTSD dla kogoś innego

Jeśli ukochana osoba cierpi na zespół stresu pourazowego i nie ma zdolności umysłowych do ubiegania się o odszkodowanie samodzielnie lub w przypadku dziecka cierpiącego na zespół stresu pourazowego, możesz zostać ich pełnomocnikiem i poinstruować prawnika w ich imieniu.

 

Zastrzeżenie:

Prezentowane powyżej treści mają za zadanie szerzenie ogólnej wiedzy na temat odszkodowań w UK i nie zastępują profesjonalnej opinii prawniczej, lekarskiej. Zawsze w przypadku problemów prawnych, zdrowotnych powypadkowych skontaktuj się odpowiednio z prawnikiem, lekarzem.

Pokrewne wpisy:

Kontakt

© odszkodowaniewuk.com – all rights reserved

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.