...
Strona Główna » Pozostałe » Jak uzyskać nagranie z kamery CCTV
cctv

Jak uzyskać nagranie z kamery CCTV

Odszkodowanie w UK jak uzyskać nagranie CCTV. Jak poprosić o nagranie z telewizji przemysłowej do roszczenia z tytułu obrażeń ciała

Spis treści

Aby Twoje roszczenie z tytułu obrażeń ciała zostało rozpatrzone pozytywnie, musisz być w stanie udowodnić, że odniosłeś obrażenia w wyniku zaniedbania innej osoby. Dowodem tym mogą być zdjęcia miejsca wypadku i twoich obrażeń, dokumentacja medyczna, zeznania świadków i nagrania z monitoringu.

Chociaż możesz samodzielnie uzyskać zdjęcia, dokumentację medyczną i zeznania świadków, będziesz musiał poprosić osobę trzecią o nagranie z monitoringu. Nie zawsze jest to proste przedsięwzięcie. Istnieje kilka przepisów prawnych regulujących korzystanie z kamer CCTV i sposób udostępniania materiału filmowego.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak poprosić o nagranie z monitoringu w celu uzyskania odszkodowania za obrażenia ciała.

Dlaczego nagrania z kamer przemysłowych mogą być ważne w przypadku roszczeń z tytułu obrażeń ciała

Możesz być w stanie uzyskać zdjęcia miejsca wypadku natychmiast po incydencie. Jeśli jesteś zbyt kontuzjowany, aby zrobić zdjęcia samodzielnie, możesz poprosić o to kogoś innego.

Możesz również poprosić o całą dokumentację medyczną z kliniki lub szpitala, w którym otrzymałeś leczenie obrażeń.

Jednak jedną rzeczą, która nie jest gwarantowana, jest możliwość uzyskania zeznań naocznych świadków na poparcie roszczenia. Może wypadek miał miejsce na odludziu lub późno w nocy na samotnej drodze bez świadków.

A może wiele osób było świadkami wypadku, ale mają sprzeczne zeznania na temat tego, co się stało. Może to zagrozić Twojemu roszczeniu z tytułu obrażeń ciała.

Nagrania z kamer CCTV, które uchwyciły wypadek, mogą dostarczyć niezbitych dowodów na obrót wydarzeń i przebieg wydarzeń. Wszystko jest tam zapisane. Nikt nie może łatwo temu zaprzeczyć i nikt nie może łatwo temu zaprzeczyć. Pomyśl o nagraniu z monitoringu jako o karcie atutowej w Twoim roszczeniu dotyczącym obrażeń ciała.

Na szczęście obecnie kamery CCTV są obecne niemal wszędzie, od skrzyżowań dróg po witryny sklepowe i kompleksy mieszkalne. W razie wypadku wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, czy kamery CCTV zarejestrowały wypadek, a następnie uzyskać kopię materiału filmowego.

Nagrania z monitoringu mogą zadecydować o wygraniu lub przegraniu roszczenia i należy podjąć wszelkie kroki, aby uzyskać je jak najszybciej, o ile to możliwe.

 

Nagrania z monitoringu są często bardzo przydatne w przypadkach, gdy nie ma innych dowodów, głównie wtedy, gdy jedna osoba mówi przeciwko drugiej. Nagrania z monitoringu mogą być ostatecznym czynnikiem decydującym o tym, czy roszczenie z tytułu obrażeń ciała zostanie rozpatrzone pomyślnie, czy nie.

Kto może zażądać nagrania z telewizji przemysłowej?

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 1998 r. każda osoba fizyczna ma prawo dostępu do informacji na jej temat przechowywanych przez inny podmiot.

Na przykład w przypadku wypadku samochodowego, zgodnie z tą ustawą, masz prawo dostępu do wszelkich nagrań z monitoringu, na których widać Ciebie lub Twój pojazd.

Jeśli na nagraniu z monitoringu widoczne są również inne osoby, ich twarze mogą zostać zamazane w celu ochrony ich prywatności.

Od kogo żądasz nagrania z CCTV?

To, od kogo zażądasz nagrań z kamer CCTV, zależy od tego, gdzie doszło do wypadku i które kamery zarejestrowały incydent. Ogólnie rzecz biorąc, musisz poprosić właściciela systemu CCTV o nagranie.

Jeśli w pobliżu znajdują się sklepy lub sklepy z kamerami CCTV, będziesz musiał poprosić właściciela lub kierownika sklepu o nagranie. Jeśli kamery uliczne zarejestrowały materiał filmowy, będziesz musiał złożyć wniosek do lokalnej rady o nagranie.

Do wielu kamer CCTV dołączona jest tabliczka z danymi właściciela i numerem kontaktowym.

Właściciele CCTV są prawnie zobowiązani do bezpłatnego udostępnienia materiału filmowego w ciągu 30 dni kalendarzowych od złożenia wniosku o dostęp do danych.

Warto podkreślić, że żądasz informacji na Twój temat przechowywanych na mocy przepisów o ochronie danych. Więcej informacji i wskazówek dotyczących uzyskiwania kopii swoich danych osobowych można uzyskać w Biurze Komisarza ds. Informacji.

Należy pamiętać, że nagrania z monitoringu nie są przechowywane na stałe. Zgodnie z zaleceniami policji większość właścicieli przechowuje nagrania tylko przez około 30 dni.

Jeśli chcesz na przykład poprosić o nagranie z kamery drogowej w związku z roszczeniem z tytułu wypadku samochodowego, nie czekaj zbyt długo. Powinieneś działać natychmiast i złożyć wniosek na wypadek, gdybyś napotkał jakąkolwiek przeszkodę w uzyskaniu dostępu do materiału filmowego, abyś miał czas na rozwiązanie problemu.

Jak uzyskać nagranie CCTV od właściciela sklepu / sklepu

Gdy prosisz sklep lub właściciela sklepu o nagranie z monitoringu:

  • Określ, kto jest właścicielem kamery/aparatów
  • Wyślij pisemną „prośbę o dostęp do obiektu” do właściciela kamery, prosząc o nagranie, którego szukasz. Pamiętaj, aby podać datę i godzinę wypadku oraz opis wypadku. Pomoże to właścicielowi sklepu natychmiast znaleźć odpowiedni materiał, bez konieczności przeglądania nagrań z 30 dni.
  • Musisz udowodnić, że szukasz materiału filmowego, na którym jesteś. W tym celu konieczne będzie przedstawienie dokumentu tożsamości, takiego jak kopia dowodu osobistego lub paszportu.

Jak zdobyć nagranie CCTV z Rady

Rady wymagają, aby prośby o nagranie z kamer przemysłowych pochodziły od prawnika ofiary lub firmy ubezpieczeniowej. Jest to krok zapobiegawczy, aby zapobiec wykorzystaniu nagrań CCTV do celów niezgodnych z prawem.

Wniosek do rady o dostęp do danych musi zawierać szczegółowe informacje na temat:

  • Twoje imię i nazwisko oraz identyfikator
  • Nazwisko i dane kontaktowe Twojego prawnika lub firmy ubezpieczeniowej
  • Data, miejsce i czas zdarzenia
  • Szczegóły zdarzenia
  • Numer rejestracyjny, marka, model i kolor wszelkich pojazdów biorących udział w wypadku

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika ds. obrażeń ciała, aby poprosić o nagranie z telewizji przemysłowej?

Istnieje kilka powodów, dla których skorzystanie z pomocy prawnika ds. obrażeń ciała jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na uzyskanie materiału z monitoringu w celu uzyskania odszkodowania za obrażenia ciała:

Jeśli chcesz poprosić lokalną radę o nagranie z monitoringu, prawnik może to dla Ciebie zrobić.

Chociaż możesz samodzielnie poprosić właścicieli sklepów o dostęp do danych, możesz napotkać pewne problemy. Adwokat ds. obrażeń ciała może wysłać wniosek prawny i rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy.

Jeśli skorzystasz z pomocy prawnika od samego początku, on zajmie się wszystkim za Ciebie od samego początku. Co więcej, przyspieszą sprawy i upewnią się, że wszystkie procedury są zgodne z prawem, tak aby Twoje roszczenie przebiegło bezproblemowo.

Wreszcie, w większości przypadków adwokaci zrzekają się wszelkich opłat z góry i finansują roszczenie na zasadzie No Win No Fee. Oznacza to, że korzystasz z wiedzy i doświadczenia prawnika bez podejmowania żadnego ryzyka finansowego.

Zastrzeżenie:

Prezentowane powyżej treści mają za zadanie szerzenie ogólnej wiedzy na temat odszkodowań w UK i nie zastępują profesjonalnej opinii prawniczej, lekarskiej. Zawsze w przypadku problemów prawnych, zdrowotnych powypadkowych skontaktuj się odpowiednio z prawnikiem, lekarzem.

Pokrewne wpisy:

Kontakt

© odszkodowaniewuk.com – all rights reserved

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.